Προπονήσεις Αντισφαίρισης στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

>>Ο κ. Χρήστος Παπακωνσταντίνου με τους μαθητές του στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

Ένα επιπλέον άθλημα πραγματοποιείται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά σε κλίμα ευχάριστο και άκρως ψυχαγωγικό, στα γήπεδα του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου. Φοιτητές και φοιτήτριες, λοιπό προσωπικό και φίλοι του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου προπονούνται στο άθλημα της Αντισφαίρισης, τρεις φορές την εβδομάδα: κάθε Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη στις 3 μ.μ σε τμήμα για αρχάριους όπου διδάσκονται οι βασικές τεχνικές του αθλήματος, ενώ στις 4 μ.μ οι περισσότεροι γνώστες μπορούν να βελτιώσουν την τεχνική τους. Υπεύθυνος προπονητής είναι ο καθηγητής φυσικής αγωγής και επί σειρά ετών προπονητής τέννις κ. Χρήστος Παπακωνσταντίνου, ειδικός για όλα τα είδη ρακετών, καθώς και για τις επισκευές τους.
Το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο σας περιμένει και για Αντισφαίριση!