Υποτροφίες για το Πανεπιστήμιο Berkeley

Το Πανεπιστήμιο Πατρών έχει τη δυνατότητα να συμμετάσχει, μέσω του δικτύου SGroup, του οποίου είναι μέλος, στη διεκδίκηση οκτώ (8) υποτροφιών του Πανεπιστημίου Berkeley. Οι υποτροφίες απευθύνονται σε φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες των Πανεπιστημίων του δικτύου SGroup, για παρακολούθηση μαθημάτων και για διεξαγωγή έρευνας.

Στο συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν συμμετέχουν οι Σχολές του Berkeley: The UC Berkeley School of Law, The Haas School of Business, The Berkeley Graduate School of Journalism.

Σχετικό link: http://sgroup.be/news/berkeley-exchange-programme-%E2%80%93-call-applications-20162017

Όσοι φοιτητές του Πανεπιστημίου Πατρών ενδιαφέρονται για τις υποτροφίες αυτές μπορούν να στείλουν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο  sgroup@sgroup.be με κοινοποίηση στο intern.rel@upatras.gr μέχρι την 1 Μαρτίου 2016 τα ακόλουθα:

1. Αίτηση Συμμετοχής
  2. Δήλωση προθέσεων (Statement of Purpose)
  3. Βιογραφικό Σημείωμα
  4. Αναλυτική βαθμολογία
  5. Συστατικές επιστολές
  6. Κατάλογο μαθημάτων, που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε στο Berkeley

* τα 5 και 6 είναι προαιρετικά.

Για περισσότερες πληροφορίες στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων (intern.rel@upatras.gr), τηλ. 2610-997987.

Επισυναπτόμενα:
Τηλέφωνο: