Καλή χρονιά, Πανεπιστήμιο Πατρών!

Μέσα σε μια χαρούμενη και γιορτινή ατμόσφαιρα κόψαμε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του Πανεπιστημίου την Παρασκευή 8 Ιανουαρίου, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο. Τα φλουριά έπεσαν στον Αναπληρωτή Πρυτάνεως Ακαδημαϊκών και Διεθνών Θεμάτων Νίκο Καραμάνο και στο μικρό Γιώργο Αναγνωστόπουλο. Η Πρύτανις, οι αναπληρωτές της, και πολλά μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας με τις οικογένειές τους παραβρέθηκαν στην εκδήλωση, η οποία περιελάμβανε την παράσταση παιδικού θεάτρου «Το βιβλίο των θρύλων», από το Εργοστάσιο Ονείρων, σε σκηνοθεσία Δ. Πιέτρη. Η διαδραστική παράσταση ενθουσίασε τους μικρούς θεατές με την πρωτότυπη μουσική της, καθώς και με τις τεχνικές και τους φωτισμούς από το «Μαύρο Θέατρο» που ενσωμάτωνε. Ο Σύλλογος των Διοικητικών Υπαλλήλων μοίρασε στο τέλος πλούσια δώρα στα παιδιά που συμμετείχαν στην εκδήλωση.