Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Καθηγητής Φυσιολογίας Heini Murer θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου μας, μετά από πρόταση του Τμήματος Ιατρικής, την Τετάρτη, 21Σεπτεμβρίου 2016 και ώρα 12.00 μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής και Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής Δημήτριος Γούμενος και θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του τιμώμενου, με θέμα: «Modern Concepts in Doctoral Education».
Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης και σύντομο βιογραφικό του τιμωμένου.

Υπεύθυνος:
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων