Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Δρ. Ευάγγελος Σ. Ελευθερίου, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου μας, μετά από πρόταση του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών, την Τετάρτη, 9 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 12.00 μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών, Θεόδωρος Αντωνακόπουλος και θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Κοσμήτορα της Πολυτεχνικής Σχολής και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του τιμώμενου, με θέμα: «Non-volatile memory technologies: The next evolution in computing».
Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης και σύντομο βιογραφικό του τιμωμένου.

Υπεύθυνος:
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων