Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Κωνσταντίνο Γ. Βαγενά

Την Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 19.00 στην Αίθουσα Τελετών του Ιδρύματος, ο Κωνσταντίνος Γ. Βαγενάς, Καθηγητής του Τμήματος Χημικών Μηχανικών και τακτικό μέλος της Ακαδημίας Αθηνών θα τιμηθεί για την μακρόχρονη και σημαντική συμβολή του στην ανάπτυξη του Ιδρύματος και την προώθηση της Έρευνας. Την εκδήλωση θα προσφωνήσουν η Πρύτανις κι ο Αναπλ. Πρόεδρος του Συμβουλίου Ιδρύματος, ενώ χαιρετισμούς θα απευθύνουν ο Κοσμήτορας της Πολυτεχνικής Σχολής και ο Πρόεδρος του Τμήματος Χημικών Μηχανικών. Για το έργο, την προσωπικότητα και την προσφορά του τιμώμενου θα μιλήσουν: ο Καθηγητής Μιχαήλ Στουκίδης  (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης), ο Καθηγητής Ξενοφών Βερύκιος (Πανεπιστήμιο Πατρών), και ο Καθηγητής Αθανάσιος Φωκάς (Πανεπιστήμια Cambridge και USC). Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του Καθηγητή Κωνσταντίνου Γ. Βαγενά με θέμα: «Μελετώντας την κατάλυση στη χημική σύνθεση και στη δημιουργία της μάζας».

Επισυνάπτονται η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: