Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Δημήτριος Σφήκας, Μέγας Ευεργέτης του Τμήματος Ιατρικής, θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου μας, μετά από πρόταση του Τμήματος Ιατρικής, την Τετάρτη, 14 Ιουνίου 2017 και ώρα 10.30 π.μ. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο καθηγητής Ορθοπαιδικής του Τμήματος Ιατρικής Ηλίας Παναγιωτόπουλος και θα ακολουθήσει η ανάγνωση των ψηφισμάτων αναγόρευσης του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του κ. Δημητρίου Σφήκα, με θέμα: «Ακράδαντη πίστη στα χαρίσματα των Ελλήνων». Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: