Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για χορήγηση υποτροφίας στο Τμήμα Επιστήμης των Υλικών

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ (1) ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΦΟΙΤΗΤΗ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ «Δυναμική της πόλωσης σε δομές καθέτου εκπομπής spin-VCSELs και spin-VECSELs κβαντικών τελειών» (ΦΚ 56890000 – Ε.Υ.: Δ. Αλεξανδρόπουλος) (08/11/2017)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών σύμφωνα με απόφαση της αρ. 524/30.10.2017 Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών του Πανεπιστημίου Πατρών για την υλοποίηση του έργου «Κ. ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ 2015: Study and Applications of Polarization dynamics of Quantum Dot VCSELs and VECSELs», που χρηματοδοτείται από την Επιτροπή Ερευνών, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Δ. Αλεξανδρόπουλο, Λέκτορα του Τμήματος Επιστήμης των Υλικών του Πανεπιστημίου Πατρών, προτίθεται να χορηγήσει μία (1) υποτροφία χρονικής διάρκειας  δώδεκα (12) μηνών με δυνατότητα ανανέωσης, σε περίπτωση επέκτασης του Φυσικού ή του Οικονομικού Αντικειμένου του έργου, ως κάτωθι:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος για την υποβολή πρότασης στο πλαίσιο της ανωτέρω πρόσκλησης θα πραγματοποιείται με το διαβιβαστικό, το οποίο είναι συνημμένο  στο τέλος της Πρόσκλησης.

Λήξη προθεσμίας υποβολής προτάσεων: 23/11/2017

Σύμφωνα με απόφαση της αρ. 524/30-10-2017 Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών στο πλαίσιο της ανωτέρω πρόσκλησης ορίστηκε Επιτροπή Αξιολόγησης Προτάσεων απαρτιζόμενη από τους κ.κ. Δ. Αλεξανδρόπουλο, Επικ. Καθηγητή Τμήματος Επιστήμης των Υλικών Π. Πατρών (πρόεδρο), Ν. Βάϊνο, Καθηγητή Τμήματος Επιστήμης των Υλικών Π. Πατρών και Ε. Καρούτσο, ΕΕΔΙΠ Τμήματος Επιστήμης των Υλικών Π. Πατρών.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: