Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για χορήγηση υποτροφίας στο Τμήμα Φυσικής

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ (1) ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΦΟΙΤΗΤΗ ΣΤΟ ΓΝΩΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ «ΚΒΑΝΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ» (ΦΚ 56110000 – Ε.Υ.: Χ. Αναστόπουλος) (08/11/2017)

Ο Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Πατρών σύμφωνα με απόφαση της αρ. 524/30.10.2017 Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών του Πανεπιστημίου Πατρών για την υλοποίηση του έργου «Κ. ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ 2015: Κβαντική Πληροφορία σε σχετικιστικά συστήματα», που χρηματοδοτείται από την Επιτροπή Ερευνών, με Επιστημονικό Υπεύθυνο τον κ. Χ. Αναστόπουλο, Επίκ. Καθηγητή του Τμήματος Φυσικής του Πανεπιστημίου Πατρών, προτίθεται να χορηγήσει μία (1) υποτροφία χρονικής διάρκειας  δώδεκα (12) μηνών με δυνατότητα ανανέωσης, σε περίπτωση επέκτασης του Φυσικού ή του Οικονομικού Αντικειμένου του έργου, ως κάτωθι:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Η εκδήλωση ενδιαφέροντος για την υποβολή πρότασης στο πλαίσιο της ανωτέρω πρόσκλησης θα πραγματοποιείται με το διαβιβαστικό, το οποίο είναι συνημμένο  στο τέλος της Πρόσκλησης.

Λήξη προθεσμίας υποβολής προτάσεων: 23/11/2017

Σύμφωνα με απόφαση της αρ. 524/30-10-2017 Συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών στο πλαίσιο της ανωτέρω πρόσκλησης ορίστηκε Επιτροπή Αξιολόγησης Προτάσεων απαρτιζόμενη από τους κ.κ. Χ. Αναστόπουλο, Επικ. Καθηγητή Τμήματος Φυσικής Π. Πατρών(πρόεδρο), Α. Τερζή, Καθηγητή Τμήματος Φυσικής Π. Πατρών και Π. Μετάφα, ΕΕΔΙΠ Τμήματος Φυσικής Π. Πατρών.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: