Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Καθηγητής Ιατρικής, Δημήτριος Φ. Μιχαηλίδης, θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου μας, μετά από πρόταση του Τμήματος Ιατρικής. Η τελετή αναγόρευσης του Καθηγητή Δημητρίου Φ. Μιχαηλίδη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 12.00 μ., στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής Παθολογίας - Ενδοκρινολογίας του Τμήματος Ιατρικής, Θεόδωρος Κ. Αλεξανδρίδης και θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Κοσμήτορα της Σχολής, Καθηγητή Δημήτριο Μ. Καρδαμάκη και η περιένδυσή του από την Πρύτανι, Καθηγήτρια Βενετσάνα Ε. Κυριαζοπούλου. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του τιμώμενου, με θέμα: «An example of collaborative research with Greece- what can we learn from that?».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης και το βιογραφικό σημείωμα του τιμώμενου.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: