Συνέδριο Εκπαιδευτικής Πολιτικής "Ηγεσία στην Εκπαίδευση"

Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών
16/03/2018 - 13:30 έως 17/03/2018 - 20:00

Αγαπητοί/Αγαπητές Συνάδελφοι,

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής, με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στο Επιστημονικό Συνέδριο Εκπαιδευτικής Πολιτικής με θέμα: "Ηγεσία στην Εκπαίδευση", που θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό & Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών, στις 16 και 17 Μαρτίου 2018.

Στόχος της επιστημονικής αυτής συνάντησης είναι η έγκυρη ενημέρωση στον ιδιαίτερα σημαντικό τομέα της ηγεσίας στην εκπαίδευση, μέσα από τη σφαιρική και αντικειμενική παρουσίαση των σύγχρονων εξελίξεων διεθνώς σε ζητήματα ηγεσίας στην εκπαίδευση, από ειδικούς ακαδημαϊκούς και ερευνητές από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Η επιστημονική αυτή εκδήλωση θα συντελέσει στην ανάδειξη καίριων ζητημάτων, που αφορούν στην εκπαιδευτική ηγεσία, και θα συμβάλει δημιουργικά στην προαγωγή της επιστημονικής συζήτησης επί του θέματος, στην ανάπτυξη γόνιμων προβληματισμών και στην υποκίνηση για περαιτέρω έρευνα σε αυτόν τον ζωτικής σημασίας τομέα για την εκπαίδευση.

Περιμένουμε να σας υποδεχθούμε στην Πάτρα.

Αμαλία Α. Υφαντή
Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής