50 χρόνια τμήματος Ηλεκτρολόγων

Το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών στις 28 Μαρτίου, οργάνωσε μια συγκινητική εκδήλωση για τα 50 χρόνια από την ίδρυσή του στο Συνεδριακό του Πανεπιστημίου. Ιδιαίτερα συγκινητικές ήταν οι ομιλίες τριών αποφοίτων του Τμήματος, του Γ. Καραγιαννίδη (απόφοιτος του ’87), του Γ. Λαγογιάννη (αποφ. ’80) και του Θ. Κωνσταντακόπουλου (αποφ. 2000) που αναφέρθηκαν με νοσταλγία στις αναμνήσεις τους από τις σπουδές τους στο Τμήμα και παρουσίασαν τις απόψεις τους για το παρόν και το μέλλον του Ηλεκτρολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Τεχνολογίας Υπολογιστών. Στην εκδήλωση κεντρικός ομιλητής ήταν ο πρόεδρος τουΤμήματος Σ. Κουμπιάς που παρουσίασε την ιστορία, το παρόν και το όραμα του Τμήματος. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν και χαιρέτησαν η Πρύτανις Β. Κυριαζοπούλου, οι Αναπληρωτές Πρυτάνεως Ν. Καραμάνος και Δ. Πολύζος, o Κοσμήτορας της Πολυτεχνικής Σχολής Ο. Κουφοπαύλου, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Α. Κατσιφάρας, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Αχαϊας Π.Μαρλαφέκας, και πολλά μέλη του Πανεπιστημίου και απόφοιτοι του Τμήματος.