Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Ομότιμος Καθηγητής Αριστείδης Αντσακλής θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Αριστείδη Αντσακλή θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018, και ώρα 12.00 μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής, Γεώργιος Δεκαβάλας. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι.
Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Ομότιμου Καθηγητή Αριστείδη Αντσακλή, με θέμα: «Το έμβρυο και τα δικαιώματά του».
Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: