Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Ομότιμος Καθηγητής Bernard Charlot θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Bernard Charlot θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2018, και ώρα 12.00μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης, Γεώργιος Σταμέλος. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Ομότιμου Καθηγητή Bernard Charlot, με θέμα: «Le professeur dans la société contemporaine : Un travailleur de la contradiction- Ο καθηγητής στη σύγχρονη κοινωνία: Ένας εργαζόμενος των αντιφάσεων».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: