Λειτουργία Γραφείου Ιατρικής Υποστήριξης Φοιτητών

Στα πλαίσια του προγράμματος «Υποστήριξη Παρεμβάσεων Κοινωνικής Μέριμνας Φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών» σας ενημερώνουμε πως λειτουργεί  Γραφείο Ιατρικής Υποστήριξης Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη, από τις 8.30 π.μ. έως 14.30 μ.μ. και κατόπιν ραντεβού, στην Κλινική Αποκατάστασης του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ρίου. Η παρουσία ιατρού Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης σχετίζεται με  την υποστήριξη φοιτητών με αναπηρία, ιδιαίτερα εκείνων που αντιμετωπίζουν κινητικά προβλήματα και αντιμετωπίζουν εμπόδια στην ένταξη τους στην πανεπιστημιακή κοινότητα λόγω αυτών των προβλημάτων που απορρέουν από την αναπηρία.
Για την υποστήριξη αυτών των φοιτητών θα αξιοποιηθεί ο ειδικός εξοπλισμός της Κλινικής Αποκατάστασης του ΠΓΝΠ (Γυμναστήριο, θεραπευτική πισίνα), υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση του Ιατρού Αποκατάστασης και του φυσικοθεραπευτή του προγράμματος.

Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο τηλ:2610969696 και στο email: eko@upatras.gr
Ασπασία Καγκελάρη
Ιατρός Φυσικής Ιατρικής και Αποκατάστασης