Εορτασμός των Τριών Ιεραρχών και της Ημέρας των Γραμμάτων

O εορτασμός του Πανεπιστημίου για τους Τρεις Ιεράρχες και την Ημέρα των Γραμμάτων θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 30 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 19.00, στην Αίθουσα Τελετών «Οδυσσέας Ελύτης» (Κτίριο Διοίκησης) του Πανεπιστημίου Πατρών. Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει χαιρετισμό και τοποθέτηση από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, Καθηγήτρια Βενετσάνα Κυριαζοπούλου καθώς και τιμητική διάκριση στους Καθηγητές του Ιδρύματος: Μπάρλο Κλεομένη, για την ουσιαστική διασύνδεση της έρευνας με την παραγωγική διαδικασία και Πανδή Σπυρίδωνα, για την αναγνώριση του ερευνητικού του έργου διεθνώς (most cited). Στην συνέχεια, θα πραγματοποιηθεί απονομή τιμητικών διακρίσεων και οικονομικών βραβείων σε αριστεύσαντες αποφοίτους του Ιδρύματος κατά το ακαδημαϊκό έτος 2017-18. Τιμητικές πλακέτες και διπλώματα θα απονεμηθούν επίσης στα μέλη ΔΕΠ που αφυπηρέτησαν το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος, 2017-18 ως αναγνώριση της μακρόχρονης προσφοράς τους στην εκπαίδευση και την ανάπτυξη του Ιδρύματός μας.

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

>> φωτο: Η εικόνα των Τριών Ιεραρχών που κοσμεί τον ομώνυμο Ιερό Ναό του Πανεπιστημίου Πατρών. Φιλοτεχνήθηκε στην Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρος (Κύμη Ευβοίας, 2001)

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: