Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Ομότιμος Καθηγητής και π. Διευθυντής του Max Planck Institute for Polymer Research, Klaus Müllen θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Χημείας του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Klaus Müllen θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 8 Απριλίου 2019, και ώρα 12.00μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Χημείας, Ιωάννης Καλλίτσης. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Ομότιμου Καθηγητή Klaus Müllen με τίτλο: «Is the Future Black?».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: