Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Ομότιμος Καθηγητής Γλωσσολογίας, Peter Trudgill θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Peter Trudgill θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 14 Μαΐου 2019, και ώρα 12.00μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει η Καθηγήτρια του Τμήματος Φιλολογίας, Αγγελική Ράλλη. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Ομότιμου Καθηγητή Peter Trudgill με τίτλο: «What dialectology can tell us».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: