Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα Τμήματος Θεατρικών Σπουδών

Ο συγγραφέας Δημήτρης Δημητριάδης θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Δημητρίου Δημητριάδη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαΐου 2019, και ώρα 12.00 μ. στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει η Επίκουρη Καθηγήτρια του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών, Αγγελική Ρόζη. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του συγγραφέα Δημήτρη Δημητριάδη με τίτλο: «Θεατρική γραφή και δημόσιος λόγος».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: