Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών

Ο Καθηγητής Θεόδωρος Τριανταφυλλίδης θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Θεόδωρου Τριανταφυλλίδη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Μαΐου 2019, και ώρα 19.00 στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει ο Καθηγητής του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών, Γεώργιος Μυλωνάκης. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Καθηγητή Θεόδωρου Τριανταφυλλίδη με τίτλο: «Soil behavior under cyclic loading and applications in geotechnical engineering».

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: