Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα Τμήματος Ιατρικής

Ο Ομότιμος Καθηγητής του Imperial College London & Επίτιμος Καθηγητής του University of Nicosia Ανδρέας Νικολαΐδης θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Ιατρικής, την Τετάρτη, 30 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 12.00 μ. στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο Αναπλ. Καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής κ. Σταύρος Κάκκος,  ενώ θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής, Καθηγητή Δημήτριο Γούμενο και η περιένδυσή του από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, Καθηγήτρια Βενετσάνα Κυριαζοπούλου. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με την ομιλία του Ομότιμου Καθηγητή  Ανδρέα Νικολαΐδη με θέμα: «The development of methods that can stratify stroke risk in patients with asymptomatic carotid stenosis». Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα: