Εορτασμός των Τριών Ιεραρχών και της Ημέρας των Γραμμάτων 2021

Πρόσκληση Τριών Ιεραρχών

O εορτασμός του Πανεπιστημίου Πατρών για τους Τρεις Ιεράρχες και την Ημέρα των Γραμμάτων θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή, 29 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 17.00, μέσω τηλεδιάσκεψης
Meeting ID: 941 5060 8837
Passcode: 942205

Την εκδήλωση θα προσφωνήσει ο Πρύτανης, Χρήστος Ι. Μπούρας. Κατά τη διάρκειά της θα πραγματοποιηθεί απονομή τιμητικής πλακέτας εις μνήμην του Αθανασίου Σαφάκα, Ομότιμου Καθηγητή του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών, πρώην Πρύτανη Πανεπιστημίου Πατρών. Επίσης, θα απονεμηθούν τιμητικές πλακέτες και διπλώματα στα μέλη ΔΕΠ που αφυπηρέτησαν το προηγούμενο ακαδημαϊκό έτος, 2019-20, ως αναγνώριση της μακρόχρονης προσφοράς τους στην εκπαίδευση και την ανάπτυξη του Ιδρύματός μας. Τέλος, θα απονεμηθούν τα «Φοιτητικά Βραβεία Αριστείας», τιμητικές διακρίσεις που συνοδεύονται από χρηματικά έπαθλα, σε αριστεύσαντες αποφοίτους του Πανεπιστημίου μας το ακαδημαϊκό έτος 2019-20.

Επισυνάπτονται η πρόσκληση και το πρόγραμμα της εκδήλωσης.

φωτο: Η εικόνα των Τριών Ιεραρχών που κοσμεί τον ομώνυμο Ιερό Ναό του Πανεπιστημίου Πατρών. Φιλοτεχνήθηκε στην Ιερά Μονή Μεταμορφώσεως του Σωτήρος (Κύμη Ευβοίας, 2001)