Ανακοινώσεις: Φοιτητές

Προκήρυξη υποτροφιών Johns Hopkins 2019-2020

Στο πλαίσιο της συνεργασίας ανάμεσα στο Πανεπιστήμιο Πατρών (Τμήμα Ιατρικής) και το Πανεπιστήμιο Johns Hopkins των ΗΠΑ, το Πανεπιστήμιο Πατρών χρηματοδοτεί τη μετακίνηση φοιτητών του Τμήματος Ιατρικής στο Πανεπιστήμιο Johns Hopkins, με σκοπό την έρευνα και την κλινική άσκηση.

Επισυναπτόμενα:

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για εισαγωγή ΥΔ στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΓΙΑ ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΗΣ ΔΙΑΤΡΙΒΗΣ

Δελτίο Τύπου Πρυτανείας 27 / 2018-2019

Επισυναπτόμενα:

Αποτελέσματα δράσης Erasmus+ KA1 - Κινητικότητα για Σπουδές ακαδ. έτους 2019-2020

Σχετικά με τη δράση ERASMUS+ κινητικότητα για σπουδές ακαδημαϊκού έτους 2019-2020, η αρμόδια Επιτροπή, στη συνεδρίαση αριθμ. 4/2018-2019/3-4-2019 αποφάσισε ομοφώνως την κατανομή θέσεων ανά Τμήμα σύμφωνα με την επισυναπτόμενη κατάσταση. Παρακαλούμε λάβετε υπόψη σας τα εξής:

Δελτίο Τύπου Πρυτανείας 26 / 2018-2019

Δελτίο Τύπου Πρυτανείας 25 / 2018-2019

Αναγόρευση Επιτίμων Διδακτόρων

Ομότιμος Επιστήμονας Γεωλογικής Υπηρεσίας Καναδά, David Piper