20ο Καρδιολογικό Συνέδριο «Γέφυρα Καρδιολογίας 2022», 9-11/09/2022

Το 20ο Καρδιολογικό Συνέδριο «Γέφυρα Καρδιολογίας 2022» διεξάγεται στις 9-11/09/2022 στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο Πανεπιστημίου Πατρών.

Το επιστημονικό πρόγραμμα του συνεδρίου και φέτος είναι εστιασμένο στον κλινικό καρδιολόγο, προσπαθώντας να δώσει απαντήσεις σε ερωτήματα της «κάθε μέρα κλινικής πράξης» και να ενημερώσει για νεότερες εξελίξεις όπως φάρμακα, συσκευές και στρατηγικές αντιμετώπισης, με εξαίρετους Έλληνες και ξένους ομιλητές. Το πρόγραμμα επίσης απευθύνεται σε άλλες παθολογικές ειδικότητες όπως γενικούς παθολόγους, γενικούς ιατρούς, νεφρολόγους, ενδοκρινολόγους, κτλ και βέβαια στους ειδικευόμενους καρδιολογίας και στους φοιτητές ιατρικής. Φέτος για πρώτη φορά οργανώνεται παράλληλη συνεδρία με θέματα επείγουσας καρδιολογίας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε τον ιστότοπο του Συνεδρίου.