Αναβολής Διάλεξης: “Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευής του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου, «75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»”, 15/03/2023

Το Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών διοργανώνει διάλεξη η οποία απευθύνεται σε προπτυχιακούς/ές και μεταπτυχιακούς/ές φοιτητές/τριες του Τμήματος, αλλά και ενδιαφερόμενους/ες άλλων Τμημάτων. Η διάλεξη πραγματοποιείται με αφορμή την πρόσφατη χορήγηση υποτροφιών από την εταιρεία Ολυμπία Οδός Α.Ε. στο Πανεπιστήμιο Πατρών και εγγράφεται στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας της Γυναίκας.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 και ώρα 12:30 στο αμφιθέατρο «Ε.Ν. Μαστρογιάννης» του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών με θέμα: “Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευής του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου, «75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»”.

Κεντρική ομιλήτρια θα είναι η κα Σοφία Καραγιάννη, Στέλεχος της Ολυμπίας Οδού, Πολιτικός Μηχανικός και απόφοιτος του Τμήματος, με σημαντική εμπειρία σε θέματα διαχείρισης έργων κατασκευής και ασφάλειας εργοταξίου.

Το πρόγραμμα της Διάλεξης έχει ως ακολούθως:

• 12:30-12:45 Καλωσόρισμα – Παρουσίαση Ετήσιων Φοιτητικών Υποτροφιών
  • 12:45-13:30 Ολυμπία Οδός & Πρόοδος Κατασκευών του νέου αυτοκινητόδρομου Πατρών-Πύργου, «75 χιλιόμετρα προς στο μέλλον»
  • 13:30-14:00 Ερωτήσεις / Συζήτηση για τη γυναίκα μηχανικό

Δεν απαιτείται προεγγραφή για τη συμμετοχή στην εκδήλωση.

O Πρόεδρος του Τμήματος και η Οργανωτική Επιτροπή σας προσκαλούν με χαρά να παρακολουθήσετε τη Διάλεξη.