Αποτελέσματα επιλογής για την Πρακτική Άσκηση σε Ελληνικές Αρχές του Υπουργείου Εξωτερικών ακαδ. έτους 2021-2022 μέσω Erasmus+

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο της Προκήρυξης για Πρακτική Άσκηση σε Ελληνικές Αρχές του ΥΠΕΞ ακαδ. έτους 2021-2022 (μέσω Erasmus+) υποβλήθηκαν πέντε (5) αιτήσεις. Στο στάδιο της συνέντευξης επιλογής προχώρησαν 4 αιτήσεις, καθώς μια υποψηφιότητα αποσύρθηκε (ακύρωση).

Η Επιτροπή Συντονισμού Κινητικότητας Φοιτητών του Πανεπιστημίου Πατρών στην υπ’ αριθ. 6/2020-2021-01.07.2021 Συνεδρίασή της, αποφάσισε ομόφωνα όπως εγκρίνει και τις τέσσερις (4) αιτήσεις σύμφωνα με τον επισυναπτόμενο πίνακα.

Επιπρόσθετα, στον επισυναπτόμενο πίνακα οι συμμετέχοντες:

• αναφέρονται με τον αριθμό μητρώου
  • οι επιλεγέντες φοιτητές είναι με πράσινη επισήμανση
  • η αίτηση που αποσύρθηκε είναι με γκρι επισήμανση.

Το επόμενο διάστημα θα ακολουθήσει e-mail με οδηγίες σχετικά με τη διαδικασία και τη συμπλήρωση των εντύπων (Σύμβαση επιχορήγησης και Learning agreement), προκειμένου να ξεκινήσουν οι ενέργειες για την καταβολή της α’ δόσης της επιχορήγησης Erasmus+.

Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι ενστάσεις που αφορούν στη βαθμολόγηση των κριτηρίων, μπορούν να υποβληθούν μόνο από τον υποψήφιο στο Τμήμα Διεθνών Σχέσεων, υπόψη της Επιτροπής Συντονισμού Κινητικότητας Φοιτητών σε αποκλειστική προθεσμία τριών εργάσιμων ημερών από την επόμενη της ημέρας ανάρτησης των αποτελεσμάτων αξιολόγησης στην ιστοσελίδα του Τμήματος Διεθνών Σχέσεων του Πανεπιστημίου Πατρών (αριθ. 187/8917-24.03.2021 προκήρυξη: http://old.upatras.gr/el/node/10054 ).

Αποτελέσματα ERASMUS+ 2021-22_SMP_ΥΠΕΞ