Διαχείριση start-ups και ώριμων επιχειρήσεων σε συνθήκες κρίσης, 10/12/2022

Το ΠΜΣ «Λογιστική στο Σύγχρονο Περιβάλλον Διοίκησης» του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων εγκαινιάζει με χαρά το φετινό πρόγραμμα ομιλιών από στελέχη της αγοράς.

Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος, επιτυχημένοι επιχειρηματίες και ανώτερα διοικητικά στελέχη επισκέπτονται το ΠΜΣ Λογιστικής για να δώσουν διαλέξεις πάνω στον τομέα της εξειδίκευσής τους, να μοιραστούν την πολύτιμη εμπειρία τους και να απαντήσουν σε ερωτήσεις. Με αυτό τον τρόπο, διαχέεται ανεκτίμητη πραγματική γνώση σε κρίσιμα ζητήματα διαχείρισης κι ενισχύονται οι συνέργειες μεταξύ ακαδημαϊκού κι επιχειρηματικού κόσμου. Επιπλέον, οι φοιτητές του ΠΜΣ αποκτούν μοναδική πρόσβαση σε απεριόριστο δίκτυο επαφών σε επιχειρήσεις κορυφαίες στον κλάδο τους.

Για το Χειμερινό εξάμηνο 2022-2023, διοργανώνεται το Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022 ημερίδα με τίτλο «Διαχείριση start-ups και ώριμων επιχειρήσεων σε συνθήκες κρίσης», στην οποία θα μιλήσουν τα παρακάτω στελέχη:

Σπυρίδων Κοτσαλίδης

• Ο κος Κοτσαλίδης είναι ιδρυτής και Διευθύνων Σύμβουλος της επιτυχημένης εταιρείας TPL, η οποία προσφέρει ολοκληρωμένες λύσεις σε προμηθευτές που θέλουν να απευθυνθούν στη διεθνή αγορά μέσω πολλαπλών διαδικτυακών καναλιών πωλήσεων, όπως το eBay, το Amazon και τα ηλεκτρονικά καταστήματα.
    Ο τίτλος της ομιλίας του θα είναι: Five stories to step out of your comfort zone: the case of TPL IKE

Παναγιώτης Καραλίβανος

• Ο κος Καραλίβανος είναι Διευθύνων Σύμβουλος (Managing Director / CEO) της εταιρείας Niriis S.A. Consultants. Από τη θέση αυτή, έχει επιβλέψει και διαχειρισθεί μαζί με την ομάδα του έργα εταιρικής συμμόρφωσης, διακυβέρνησης και επενδύσεων, αξίας άνω των 500 εκατομμυρίων ευρώ, με πελάτες που κυμαίνονται από ΜΜΕ έως μεγάλες εταιρείες.
    Ο τίτλος της ομιλίας του θα είναι: Zero to hero: Α startup’s journey to success through performance and change management

Ειρήνη Μπελούλη

• Η κα Ειρήνη Μπελούλη είναι Διευθυντικό στέλεχος Στρατηγικών Προμηθειών (Group Procurement Category & Processes Director ) του Ομίλου Τιτάν, με 20ετή εμπειρία σε θέσεις Προμηθειών . Στα πλαίσια του ρόλου της κατέχει και την ευθύνη της Πολιτικής και του Κώδικα Δεοντολογίας Προμηθειών του Ομίλου Τιτάν.
    Ο τίτλος της ομιλίας της θα είναι: Ο ρόλος των Προμηθειών στα οικονομικά αποτελέσματα των σύγχρονων επιχειρήσεων

Τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας που επιθυμούν να παρακολουθήσουν την ημερίδα, μπορούν να κάνουν την προεγγραφή του στο παρακάτω σύνδεσμο:

Εκ της Συντονιστικής Επιτροπής του ΠΜΣ
Eleftherios Aggelopoulos