Διαδικτυακή εισαγωγική εκδήλωση Πολιτιστικού Δικτύου «Ονειρεύομαι το μέλλον: Μεταμορφώνοντας τη Δημιουργική γραφή σε Ψηφιακή Δημιουργία»

Τη Δευτέρα 29 Νοεμβρίου 2021 στις 18.00, διοργανώνεται η διαδικτυακή εισαγωγική εκδήλωση του Πολιτιστικού Δικτύου ” «Ονειρεύομαι το μέλλον: Μεταμορφώνοντας τη Δημιουργική γραφή σε Ψηφιακή Δημιουργία».

Το Δίκτυο συνδιοργανώνεται από το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας Πανεπιστημίου Πατρών, τη Δ.Π.Ε. Αχαΐας/Πολιτιστικά Θέματα και τη Δ.Δ.Ε. Αχαΐας/Πολιτιστικά Θέματα, σε συνεργασία με το Παράρτημα Πάτρας της Πανελλήνιας Ένωσης Εκπαιδευτικών Πληροφορικής και την Ένωση Εικαστικών Πάτρας.

Το παραπάνω δίκτυο θα λειτουργήσει κατά την σχολική/ακαδημαϊκή χρονιά 2021-2022.

Περισσότερες πληροφορίες:
Διαδικτυακή Εισαγωγική Εκδήλωση Πολιτιστικού Δικτύου «Ονειρεύομαι το μέλλον: Μεταμορφώνοντας τη Δημιουργική γραφή σε Ψηφιακή Δημιουργία» (upatras.gr)