Διαδικτυακή Ημέρα Καριέρας με την εταιρεία Ernst & Young Ελλάδος την Τετάρτη στις 15 Δεκεμβρίου 2021.

Την Τετάρτη 15 Δεκεμβρίου 2021 και από ώρα 13:00 μ.μ. μέχρι τις  14:30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί Διαδικτυακή Ημέρα Καριέρας με την εταιρεία Ernst & Young  (EY) Ελλάδος, μέσω Microsoft Teams. Η δράση συνδιοργανώνεται από την EY Ελλάδος  με τη συμβολή του Πανεπιστημίου Πατρών και συντονίζεται από το Τμήμα Απασχόλησης, Σταδιοδρομίας και Διασύνδεσης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης και Έρευνας.

Η διαδικτυακή εκδήλωση απευθύνεται σε φοιτητές και αποφοίτους. Έμπειροι σύμβουλοι της ΕΥ Ελλάδος θα μιλήσουν για τις οριζόντιες δεξιότητες  (soft skills), για τις δεξιότητες του σήμερα και του αύριο, για τη συνεργασία με επιχειρηματίες και εταιρείες για την αντιμετώπιση πιεστικών προκλήσεων και θα απαντήσουν σε ερωτήματα.

Επιπλέον οι φοιτητές θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν για τις θέσεις πρακτικής άσκησης που παρέχει η εταιρεία μέσω ΕΣΠΑ.  Η ΕΥ Ελλάδος θα παρουσιάσει τις ανοιχτές θέσεις εργασίας που προσφέρει  τόσο στο νέο της γραφείο στην Πάτρα όσο και στις υπόλοιπες περιοχές που δραστηριοποιείται, καθώς ο κλάδος των Συμβούλων Επιχειρήσεων απορροφά κάθε χρόνο αποφοίτους από πολλά και διαφορετικά αντικείμενα σπουδών.

Για να λάβετε το link και να παρακολουθήσετε την  E- Career Day δηλώστε συμμετοχή έως και τη Δευτέρα 13/12/2021 εδώ.

Location Microsoft Teams