Διάκριση μέλους ΔΕΠ του τμήματος Χημικών Μηχανικών

Επανεξελέγη για δεύτερη 4ετή θητεία στο ΕΣ του ΕΛΙΔΕΚ ο Καθηγητής του Τμήματος Χημικών Μηχανικών Κωνσταντίνος Γαλιώτης. Ειδικότερα στη Γενική Συνέλευση των Πανεπιστημίων και Ερευνητικών Κέντρων του ΕΛΙΔΕΚ επανεξελέγη για δεύτερη 4ετή θητεία ως υπεύθυνος για τις Φυσικές Επιστήμες (Χημεία, Φυσική, Γεωλογία και Επιστήμη Υλικών) ο Καθηγητής του Τμήματος Χημικών Μηχανικών Κωνσταντίνος Γαλιώτης. Να σημειωθεί ότι το ΕΛΙΔΕΚ είναι ο μοναδικός πυλώνας χρηματοδότησης ελεύθερης έρευνας στη χώρα μας και το Πανεπιστήμιο δίνει μεγάλη σημασία στην ενίσχυση και απρόσκοπτη λειτουργία του.

Η Πρυτανική Αρχή συγχαίρει τον Καθηγητή Κωνσταντίνο Γαλιώτη για την επανεκλογή του και εύχεται μια δημιουργική νέα θητεία στο ΕΣ του ΕΛΙΔΕΚ.