Ημέρα Πρακτικής Άσκησης στο Corallia - Patras InnoHub με τη συμμετοχή της ΔΑΣΤΑ

E-mail:dasta@upatras.gr
Πανεπιστημιούπολη, Ρίο
Α΄ Κτίριο, 1ος Όροφος

H Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑΣΤΑ) του Πανεπιστημίου Πατρών θα συμμετάσχει στην ΗΜΈΡΑ ΠΡΑΚΤΙΚΉΣ AΣΚΗΣΗΣ (INTERNSHIP DAY), που διοργανώνει το Corallia - Patras InnoHub,  την Τρίτη 15 Μαΐου 2012 & ώρες 10:00-13.30. Κεντρικό μήνυμα της εκδήλωσης είναι: "EXPERIENCE THE WORLD OF GREEK HIGH-TECH INDUSTRIES", με στόχο την ενημέρωση των φοιτητών, για τις δυνατότητες πραγματοποίησης πρακτικής άσκησης σε εταιρείες υψηλής τεχνολογίας.
Η εκδήλωση απευθύνεται σε φοιτητές των Τμημάτων Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών, Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής, Φυσικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων και Οικονομικών Επιστημών, που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα Πρακτικής Άσκησης του Πανεπιστημίου Πατρών και επιθυμούν να αποκτήσουν εμπειρίες σε «πραγματικές συνθήκες εργασίας».
Η εκδήλωση περιλαμβάνει:
- Παρουσίαση του Προγράμματος Πρακτικής Άσκησης Φοιτητών Πανεπιστημίου Πατρών, από τους Υπεύθυνους Καθηγητές των Τμημάτων
- Παρουσιάσεις των ενδιαφερομένων εταιρειών
- Συναντήσεις των εταιρειών με ενδιαφερόμενους υποψήφιους φοιτητές
Για περισσότερες πληροφορίες/διευκρινήσεις:
κ. Δημήτρης Παπαηλιού (T:2610.93.40.20, Ε:d.papailiou@corallia.org)
Patras InnoHub:
Καστριτσίου 4, 26504 Πάτρα  (500 μέτρα πάνω από το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο)
Τ:2610.93.40.20 |F: 210.61.98.818 |
E: patras-innohub@corallia.org, | W: www.corallia.org