Δελτίο Τύπου της Πρυτανικής Αρχής για τις Υποτροφίες Α. Μεντζελόπουλος

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Πάτρα 29 Αυγούστου 2012
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Τετάρτη 22 Αυγούστου 2012 πραγματοποιήθηκε στην Πρυτανεία του Πανεπιστημίου Πατρών συνάντηση της Πρυτανικής Αρχής και της Επιτροπής Υποτροφιών "Α. Μεντζελόπουλος" με την κ. Corinne Mentzelopoulos και τον σύζυγό της Hubert Leven. Η οικογένεια ενημερώθηκε για την πορεία και την εξέλιξη του προγράμματος των υποτροφιών που χορηγεί σε φοιτητές και αποφοίτους του Ιδρύματος. Οι υποτροφίες εξωτερικού σε πανεπιστήμια των ΗΠΑ βρίσκονται ήδη στον πέμπτο χρόνο λειτουργίας τους, ενώ τα τελευταία δύο έτη δίνονται και υποτροφίες για προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Η οικογένεια εξέφρασε την ικανοποίησή της και την επιθυμία της να συνεχίσει να υποστηρίζει το Πανεπιστήμιο Πατρών, αναγνωρίζοντας τη σημαντική θέση που κατέχει στην πόλη και τον σημαντικό αναπτυξιακό ρόλο που έχει στην ευρύτερη περιοχή.

Η Πρυτανική Αρχή του Πανεπιστημίου Πατρών

Υπεύθυνος: