Πρόσκληση στην παράσταση "SOMNUS - MNEME", μια συνεργασία ΔΗΠΕΘΕ και Πανεπιστημίου Πατρών

Προς τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας

Σας κοινοποιούμε την πρόσκληση για την παράσταση "SOMNUS - MNEME", που θα παιχτεί στο Θεατράκι "Μελίνα Μερκούρη", σε συνεργασία του ΔΗΠΕΘΕ Πατρών με το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Άννα Ρούσσου, Αντιπρύτανης
Πρόεδρος Επιτροπής Πολιτιστικής Ανάπτυξης ΠΠ

------------------------------------------------------------
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Από 7 ως 11 Νοεμβρίου 2012, το Δημοτικό Περιφερειακό Θέατρο Πάτρας, στο πλαίσιο των Πατρινών Δημιουργών, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Πατρών, παρουσιάζει μια παράσταση για τον Ύπνο και τη Μνήμη.

SOMNUS – MNEME,

Το κείμενο της παράστασης είναι από το ποιητικό έργο «Ο Λύκος και άλλα αντισώματα» του Γιάννη Ζαρκάδη

Σύνθεση και χορογραφία: Μάρω Γαλάνη,

Μουσική και επιμέλεια ήχου: Γιάννης Μουρτζόπουλος

Η παράσταση ξεκινάει από την πλατεία Γεωργίου στις 7:30 μ.μ. έξω από το Δημοτικό Θέατρο Απόλλων. Ένα λεωφορείο θα παραλάβει τους θεατές για να τους μεταφέρει στο Αίθριο και στο θεατράκι Μελίνα Μερκούρη του Πανεπιστημίου Πατρών.

Είσοδος Ανοιχτή.
Απαραίτητη η κράτηση της θέσης για το θέατρο και το λεωφορείο στο τηλέφωνο: 6930349274

Υπεύθυνος:
Α. Ρούσσου, Αντιπρύτανης, Πρόεδρος Επιτροπής Πολιτιστικής Ανάπτυξης