Θεατρική Παράσταση υπέρ του Σταθμού Μέριμνας Ζώων Πανεπιστημίου Πατρών

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΖΩΩΝ
ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΑΤΡΩΝ
Έτος ιδρύσεως 1996
ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣΤΗΣ ROYAL SOCIETY FOR THE PREVENTION OF CRUELTY TO ANIMALS (RSPCA) ΤΗΣΜ. ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ
Σταθμός Μέριμνας Ζώων - Πανεπιστήμιο Πατρών - 265 00 Ρίο, Πάτρα

Τηλ: 2610 996200, 2617 704600 · Fax: 2610 997336
E-mail:animalshelter@upatras.gr · Web:http://aws.upatras.gr

ΠΑΙΔΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ
(Συμπαραγωγή ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας, Ρούμελης και Καβάλλας)

“ΣΤΗ ΦΑΡΜΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ”

Θέατρο “ΑΠΟΛΛΩΝ”

Κυριακή 18 Νοεμβρίου, 2012
11.00 το πρωΐ

ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΘΑ ΔΙΑΤΕΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ
ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΖΩΩΝ
Το έργο βασίζεται στο περίφημο μυθιστόρημα του George Orwell “Η Φάρμα των Ζώων” και πραγματεύεται αξίες και ιδέες όπως ελευθερία συνεργασία, ισότητα, ελπίδα και αλληλεγγύη.
Υπόθεση: Η αδιαφορία του ανθρώπου-αφέντη εξωθεί τα ζώα της φάρμας να επαναστατήσουν και να κερδίσουν την ελευθερία τους. Έχοντας απαλλαγεί πια από τον άνθρωπο, τα ζώα της φάρμας ελπίζουν να ζήσουν ελεύθερη ζωή, γεμάτη αφθονία. Το όνειρό τους γίνεται πραγματικότητα, μα δυστυχώς δεν διαρκεί πολύ. Κι αυτό γιατί κάποια γουρούνια δεν αργούν να διαφθαρούν από την εξουσία και με αρχηγό τους τον κάπρο Ναπολέοντα δημιουργούν μια νέα τυραννία που παίρνει τη θέση της παλιάς. Θα καταφέρουν άραγε τα ζώα να ξαναζήσουν ελεύθερα; Η απολαυστική συνέχεια στο σανίδι του «Απόλλων».
Θέατρο ΑΠΟΛΛΩΝ - Tηλ: 2610 273613

Υπεύθυνος: