Φοιτητική Οργάνωση EESTEC

>> Το νέο προεδρείο της EESTEC Πάτρας

Τί είναι αυτό και ποιοι είναι αυτοί οι τύποι με τα κόκκινα t-shirt;;

EESTEC, λοιπόν, είναι μια μη πολιτική και μη κερδοσκοπική οργάνωση Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών, αλλά και Μηχανικών Υπολογιστών και Πληροφορικής που περιμένουν και αναζητούν νέες εμπειρίες.

Τι κάνουμε;

Προωθούμε και αναπτύσσουμε τις διεθνείς επαφές και την ανταλλαγή ιδεών μεταξύ των electrical engineer and computer science φοιτητών σε όλη την Ευρώπη. Κύριο μέλημα της EESTEC είναι να βοηθήσει τους φοιτητές να βελτιώσουν τις τεχνικές και προσωπικές τους δεξιότητες, προετοιμάζοντάς τους, έτσι, για τη μελλοντική τους σταδιοδρομία.

Θα θέλατε, κατά τη διάρκεια της φοιτητικής σας ζωής, να:

• ταξιδέψετε σε περισσότερες από 53 πόλεις στην Ευρώπη;
  • αποκτήσετε ακαδημαϊκές γνώσεις και πρακτικές δεξιότητες, συμμετέχοντας σε διεθνή workshops που διοργανώνονται ειδικά για EESTEC-ers;
  • γνωρίσετε νέους πολιτισμούς, νέο τρόπο ζωής, νέα παραδοσιακή κουζίνα και ποτά;
  • διασκεδάσετε στο εξωτερικό με πάρτι όλη τη νύχτα και την ημέρα σε μια ανταλλαγή;
  • συμμετάσχετε σε διεθνείς διαγωνισμούς προγραμματισμού εφαρμογών, όπως την Android Competition;

Τότε μπείτε στην «οικογένειά» μας, αποφασίστε την επόμενη εξόρμησή σας και σχεδιάστε ένα αξέχαστο χειμώνα! Ανακαλύψτε νέα μέρη, δημιουργήστε αξέχαστες εμπειρίες, νέες φιλίες και απίστευτες ιστορίες..... ταξιδεύονταααααας!