Αυτό το άκουσες;

Η Ανδριάνα Κουλιέρη, παραγωγός του UP FM (του σταθμού του Πανεπιστημίου Πατρών), για τον μήνα Νοέμβριο θα έχει στο repeat:

Cage the Elephant – Mess Around

Όταν το 2008 κυκλοφόρη-σαν οι Cage the Elephant το ντεμπούτο άλμπουμ τους, ήταν ολοφάνερο πως αυτή η μπάντα ήρθε για να μείνει. Οι alt-rockers από το Bowling Green του Kentucky της Αμερικής, έχοντας πλέον στις αποσκευές τους το Melopho-bia του 2013 που απέσπασε πολύ θετικές κριτικές, ετοιμάζονται μετά από δύο χρόνια για ένα νέο ταξίδι. Αυτό θα έχει τίτλο «Tell Me I’m Pretty» και το αναμένουμε στις 18 Δεκεμβρίου από την RCA. Προπομπός του δίσκου αυτού το «Mess Around». Ένα single που ξεσηκώνει όχι μόνο με τα πιασάρικα riff της κιθάρας, αλλά και με την άκρως μεταδοτική ενέργειά του. Τόσο το hip hop δίδυμο Outkast όσο και ο Dan Auerbach, ο οποίος έχει αναλάβει και την παραγωγή του άλμπουμ, ενέπνευσαν τους Cage the Elephant. Με ακόμη πιο ώριμο ήχο μας διαβεβαιώνουν πως δεν ασχολούνται σε καμία περίπτωση με ανούσια πράγματα, ξεκάθαρα they don’t mess around.