Εκδήλωση για το Τμήμα Ιατρικής και τις Πανεπιστημιακές Κλινικές/ Κλινικά Εργαστήρια

Την Τετάρτη, 20 Απριλίου 2016 και ώρα 19.30 στην Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Πατρών θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση για τη συμπλήρωση: 39 χρόνων από την ίδρυση του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Πατρών (1977-2016) και 35 χρόνων από τη λειτουργία των Πανεπιστημιακών Κλινικών και Κλινικών Εργαστηρίων (Απρίλιος 1981-Απρίλιος 2016). Την εκδήλωση θα προσφωνήσουν η Πρύτανις, Β. Κυριαζοπούλου και ο Αναπληρωτής Πρόεδρος του Συμβουλίου Ιδρύματος Χ. Γώγος, ενώ θα χαιρετίσουν ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητής Δ. Καρδαμάκης και ο Πρόεδρος του Τμήματος Ιατρικής, Καθηγητής Δ. Γούμενος. Για την ιστορία του Τμήματος θα μιλήσει ο Ομότιμος Καθηγητής Χειρουργικής Ιωάννης Ανδρουλάκης, ένας από τους πρώτους Καθηγητές του Τμήματος, με θέμα: «Ιστορική διαδρομή του Τμήματος Ιατρικής», ενώ για την εξέλιξη των πανεπιστημιακών κλινικών και των κλινικών εργαστηρίων θα μιλήσει ο Καθηγητής Χειρουργικής Μιχαήλ Σταυρόπουλος, με θέμα: «Πανεπιστημιακές κλινικές και κλινικά εργαστήρια: από την αρχή έως σήμερα».

Επισυνάπτονται η πρόσκληση και φωτογραφικό υλικό απο την εκδήλωση.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: