Εσωτερικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης

Με κέφι, ιδρώτα και πολλή ενέργεια, ολοκληρώθηκε το εσωτερικό πρωτάθλημα καλαθοσφαίρισης του Πανεπιστημίου Πατρών, το οποίο διήρκεσε την περίοδο από 28 Μαρτίου έως 20 Απριλίου 2016. Οι ομάδες που εκπροσώπησαν τα αντίστοιχα τμήματα των σχολών του Πανεπιστημίου αναμετρήθηκαν μέχρι τελικής πτώσης, δείχνοντας έτσι τις ικανότητές τους στο παρκέ και υιοθετώντας πάντοτε την ευγενή άμιλλα μεταξύ τους. Η καλαθοσφαίριση, ή αλλιώς μπάσκετ, αποτελεί ένα από τα πιο διαδεδομένα αθλήματα στην Ελλάδα και στους φοιτητές της πόλης.
Ευχόμαστε, λοιπόν, στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών, να συνεχίσει για πολλά χρόνια ακόμη να προσφέρει στους φοιτητές την ευκαιρία του εὖ ἀγωνίζεσθαι και γιατί όχι; να γεννήσει το Νίκο Γκάλη του σήμερα!