Συντονίσου στον UP FM

Στις πρώτες μέρες σου στην Πάτρα, είναι πιθανό να ανοίξεις το ραδιόφωνό σου και να ψάξεις για λίγη μουσική παρέα, ειδικά για την απόσταση Πανεπιστήμιο - σπίτι! Περνώντας πάνω από τους 90.4 μεγάκυκλους, θα συντονιστείς σε έναν διαφορετικό ήχο, σε ένα ραδιόφωνο από φοιτητές, για φοιτητές. Πρόκειται για τον UP FM, τον Ραδιοφωνικό Σταθμό του Πανεπιστημίου Πατρών. Λίγα λεπτά ακρόασης αρκούν για να καταλάβεις ότι ο UP FM 90.4 θα γίνει η πιο ευχάριστη πηγή ενημέρωσής σου για όλα τα νέα της Πανεπιστημιακής Κοινότητας και τα πολιτιστικά δρώμενα της Πάτρας, θα σε στείλει σε συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις, κινηματογραφικές προβολές, θα γίνει το μέσο να εκφράσεις ελεύθερα τις ανησυχίες σου, θα ακούσεις ζωντανές συναυλίες και μουσικές που δεν βρίσκεις εύκολα στο ραδιόφωνο, θα γίνει η αγαπημένη σου ραδιοφωνική παρέα. Ο UP FM πλαισιώνεται από την δική του πολιτιστική ομάδα και οι πόρτες του και τα μικρόφωνά του είναι πάντα ανοικτά για την Πανεπιστημιακή κοινότητα. Κάθε άνοιξη, ανοίγουν οι αιτήσεις για τους νέους ραδιοφωνικούς παραγωγούς του σταθμού. Το Studio βρίσκεται στην παλιά γραμματεία της Φαρμακευτικής, πάνω από την πρώτη στάση του λεωφορείου. Για όλα τα υπόλοιπα, συντονίσου στους 90.4, στο upfm.upatras.gr ή κατέβασε δωρεάν την εφαρμογή του UP FM από το Play Store για συσκευές Android και ακολούθησέ μας στο Facebook, στη σελίδα “UP FM University of Patras Radio”.