Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο ομότιμος καθηγητής του Πανεπιστημίου Sorbonne Paris Cité - Paris Descartes, Georges Louis Baron θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου μας, μετά από πρόταση του Τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία. Η τελετή αναγόρευσης του ομότιμου καθηγητή, Georges Louis Baron θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 31 Μαΐου και ώρα 12.00 μ., στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμώμενου θα παρουσιάσει ο καθηγητής του Τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία του Πανεπιστημίου μας, Κωνσταντίνος Ραβάνης και θα ακολουθήσει η αναγόρευση του τιμώμενου σε Επίτιμο Διδάκτορα από τον Κοσμήτορα της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση της επιτιμοποίησης θα ολοκληρωθεί με ομιλία του ομότιμου καθηγητή  Georges Louis Baron, με θέμα: «Πληροφορική και εκπαίδευση. Αναμνήσεις από μια μακρά πορεία». Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το αναλυτικό πρόγραμμα της εκδήλωσης, καθώς και σύντομο βιογραφικό του τιμωμένου.

Υπεύθυνος:
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων