Α Τempo

Τo 2018 ήρθε και ευτυχώς βιώσαμε την ευτυχή συγκυρία να οργανωθεί η κοπή της πίτας – έστω η άτυπη – του Σταθμού του Πανεπιστημίου Πατρών κιόλας μέσα στον Γενάρη.
Με πολλή χαρά υποδεχτήκαμε μια νεαρή ακροάτρια και φοιτήτρια του Πανεπιστημίου, που μας έκανε έκπληξη με μια υπέροχη βασιλόπιτα. Έτσι κι εμείς υποδεχτήκαμε την νέα χρονιά με λίγη ζάχαρη άχνη στο studio και αναζητώντας με περιέργεια το φλουρί.
Με πολλές εκδηλώσεις και ραδιοφωνικά δρώμενα να ετοιμάζονται, παίρνουμε μια ανάσα για την εξεταστική περίοδο και επιστρέφουμε το νέο ακαδημαϊκό εξάμηνο με πλήρες ραδιοφωνικό πρόγραμμα και ανανεωμένη διάθεση. Μέχρι τότε, απολαύστε τις μουσικές επιλογές Φεβρουαρίου:

1. Κάτι Παράξενο - Αριστέα Παπαλεξάνδρου & Απόστολος Κίτσος & Μιχάλης Καλογεράκης
2. Le Vent Nous Portera - Cybèle Castoriadis & Orestis Kalampalikis
3. Ανατολή - Manu Chao & Σωκράτης Μάλαμας