Αναγόρευση Επίτιμου Διδάκτορα

Ο Πεζογράφος Θανάσης Βαλτινός θα αναγορευθεί Επίτιμος Διδάκτορας του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου μας. Η τελετή αναγόρευσης του Θανάση Βαλτινού θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 και ώρα 12.00 μ., στην Αίθουσα Τελετών. Το έργο και την προσωπικότητα του τιμωμένου θα παρουσιάσει η Πρόεδρος του Τμήματος Φιλολογίας, Καθηγήτρια Νεοελληνικής Φιλολογίας, Αικατερίνη Κωστίου. Θα ακολουθήσει η ανάγνωση του Ψηφίσματος και του Τίτλου του Επίτιμου Διδάκτορος από την Πρύτανι του Πανεπιστημίου, η Αναγόρευση του τιμωμένου σε Επίτιμο Διδάκτορα από την Πρόεδρο του Τμήματος και η περιένδυσή του από την Πρύτανι. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με ομιλία του Πεζογράφου Θανάση Βαλτινού, με θέμα: «Η κρίση της γλώσσας και η γλώσσα της λογοτεχνίας». Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης.

Επισυναπτόμενα:
Υπεύθυνος: