Πως να δημοσιεύσετε στα περιοδικά της ΙΕΕΕ

Βιβλιοθήκη και Κέντρο Πληροφόρησης, Αίθουσα Εκδηλώσεων
25/02/2020 - 12:00

Η Βιβλιοθήκη και Κέντρο Πληροφόρησης σε συνεργασία με το IEEE Student Branch του Πανεπιστημίου Πατρών και την IEEE διοργανώνουν εκδήλωση σχετικά με το πώς μπορεί να δημοσιεύσει ένας ερευνητής σε εκδόσεις της IEEE. Η εκδήλωση θα έχει τη μορφή σεμιναρίου και θα πραγματοποιηθεί στην Αίθουσα Διαλέξεων της Βιβλιοθήκης και Κέντρου Πληροφόρησης στις 25 Φεβρουαρίου 2020, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 μ.μ.

Η εκδήλωση απευθύνεται κυρίως σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, ερευνητές και βιβλιοθηκονόμους. Έμπειροι συγγραφείς και κριτές επιστημονικών άρθρων είναι ευπρόσδεκτοι να παρακολουθήσουν το γεγονός για να μάθουν για νέες παροχές της ΙΕΕΕ σε συγγραφείς και να μοιραστούν τις συστάσεις τους κατά τη διάρκεια των συζητήσεων με τους φοιτητές.

Θα υπάρξουν δώρα της IEEE για να κερδίσουν οι συμμετέχοντες κατά τη διάρκεια ενός online κουίζ στο τέλος της εκδήλωσης.