Φοιτητική Εστία Πάτρας: εκτεταμένο ωράριο λειτουργίας εστιατορίου

Από τη Δευτέρα 25/10/2021, το ωράριο λειτουργίας του εστιατορίου της ΦΕΠ διαμορφώνεται ως εξής:

• Πρωινό: από ώρα 7.30 μέχρι ώρα 9.30
  • Γεύμα: από ώρα 12.00 μέχρι ώρα 16.30
  • Δείπνο: από ώρα 19.00 μέχρι ώρα 21.15

Η σίτιση εντός του εστιατορίου θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο για άτομα πλήρως εμβολιασμένα ή νοσήσαντα, με την επίδειξη σχετικού πιστοποιητικού και τον έλεγχό του. Η σίτιση θα γίνεται στις προβλεπόμενες θέσεις και θα τηρούνται με προσοχή όλα τα προβλεπόμενα μέτρα (αποστάσεις τουλάχιστον 1,5 μέτρου κατά την αναμονή, ειδικές προστατευτικές μάσκες σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους της Φοιτητικής Εστίας και του εστιατορίου).

Άτομα που δεν διαθέτουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης, δεν θα εισέρχονται στο χώρο του εστιατορίου και θα παραλαμβάνουν το φαγητό σε ατομικές συσκευασίες στον ειδικό χώρο που διαμορφώθηκε στην εξωτερική πλευρά του εστιατορίου, παράπλευρα της κεντρικής εισόδου της ΦΕΠ, με την τήρηση επίσης όλων των προβλεπόμενων μέτρων.

• Αναλυτικό πρόγραμμα φαγητού του εστιατορίου της ΦΕΠ από 15 μέχρι 31 Οκτωβρίου [pdf]