Ημερίδα με θέμα το φοιτητικό άγχος στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου PLAY: Play, Learn, fightback AnxietY

Στις 29 Μαΐου 2021, θα διεξαχθεί ημερίδα με θέμα το φοιτητικό άγχος και παρουσίαση ενός τρισδιάστατου εικονικού κόσμου με παιχνίδια σχετικά με την αντιμετώπιση του άγχους των φοιτητών.

Η ημερίδα γίνεται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου PLAY: Play, Learn, fightback AnxietY που χρηματοδοτείται στο πλαίσιο του Erasmus+ και συντονίζεται από το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Κατά τη διάρκεια της ημερίδας, μετά τις σύντομες παρουσιάσεις, οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να δημιουργήσουν το δικό τους avatar και να παίξουν σενάρια που προσομοιώνουν διάφορες καταστάσεις που προκαλούν άγχος κατά τη διάρκεια της ακαδημαϊκής φοίτησης.

Αν ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε στην ημερίδα, μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες και τη φόρμα εγγραφής εδώ.