10o Συνέδριο Περιφερειακής Ανάπτυξης, 09-11/06/2022

Αξιότιμα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε τις εργασίες του 10ου Συνεδρίου Περιφεριακής Ανάπτυξης το οποίο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 9 έως Σάββατο 11 Ιουνίου 2022 στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Το Πανεπιστήμιο Πατρών στο πλαίσιο του 10ου Συνεδρίου Περιφερειακής Ανάπτυξης | Regional Growth Conference διοργανώνει το Σάββατο 11 Ιουνίου και ώρα 13:50 Συνεδρία με θέμα “Nature-based solution for regional and national sustainable development”.

O Πρύτανης και άλλα μέλη ΔΕΠ του Πανεπιστημίου μας συμμετέχτουν σε ποικίλες θεματικές.

Επιπλέον, το Πανεπιστήμιο Πατρών διοργανώνει καθ’ όλη τη διάρκεια του συνεδρίου παράλληλο εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τη συμμετοχή φοιτητών (Summer Workshop).

Η παρακολούθηση του Συνεδρίου είναι δωρεάν και απαιτείται προεγγραφή.

Για πληροφορίες, το πρόγραμμα και τους ομιλητές επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Συνεδρίου www.rgc.gr.