O N. Σκλάβος (αναπλ. καθηγητής ΤΜΗΥΠ) ACM Distinguished Speaker για την περίοδο 2022-2025 στη θεματική περιοχή Security and Privacy

Ο κ. Νικόλαος ΣκλάβοςΑναπληρωτής Καθηγητής και Διευθυντής του Τομέα Υλικού και Αρχιτεκτονικής των Υπολογιστών του Τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής, επελέγη από τον διεθνή επιστημονικό οργανισμό Association for Computing Machinery (ACM) ως Διακεκριμένος Ομιλητής (Distinguished Speaker) για την περίοδο 2022-25 στο ACM Distinguished Speaker Program: Talks by Technology Leaders and Innovators, στη Θεματική Περιοχή Security and Privacy. Κατά συνέπεια, πανεπιστήμια και άλλοι οργανισμοί (ερευνητικά κέντρα, βιομηχανίες, κ.λπ.) που προσκαλούν τον κ. Σκλάβο ως ομιλητή, θα επιχορηγούνται από την ACM για την κάλυψη των εξόδων παράστασης. Θερμά συγχαρητήρια στον άξιο συνάδελφο για τη σημαντική αυτή επιτυχία που τιμά και το Τμήμα. Η διάκριση αναδεικνύει την ποιότητα του προσωπικού του Τμήματος, της Πολυτεχνικής Σχολής και γενικότερα του Πανεπιστημίου Πατρών.

Ε. Γαλλόπουλος

Καθηγητής & Πρόεδρος ΤΜΗΥΠ