Παρουσίαση Λευκώματος για την Ιστορία του Πανεπιστημίου Πατρών, 16/12/2022

Την Παρασκευή, 16 Δεκεμβρίου 2022 και ώρα 19:00 στην Αίθουσα Τελετών «Οδυσσέας Ελύτης» του Πανεπιστημίου Πατρών (Κτίριο Διοίκησης) θα πραγματοποιηθεί η Παρουσίαση του Λευκώματος για την Ιστορία του Πανεπιστημίου Πατρών 1964-2021, 50+7 Χρόνια μετά, Προϊστορία – Ίδρυση – Ανάπτυξη – Προοπτική, Β΄ΕΚΔΟΣΗ.
Για το Λεύκωμα θα μιλήσουν οι:
Μιχάλης Κασσωτάκης, Ομότιμος Καθηγητής ΕΚΠΑ, π. πρόεδρος του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου και του Κέντρου Εκπαιδευτικής Έρευνας
Ιωάννης Δελλής, Ομότιμος Καθηγητής Πανεπιστημίου Πατρών
Αμαλία Υφαντή, Καθηγήτρια ΤΕΕΑΠΗ Πανεπιστημίου Πατρών
Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με την α
ντιφώνηση από τον Συγγραφέα του Λευκώματος, Ομότιμο Καθηγητή του Πανεπιστημίου Πατρών, Σήφη Μπουζάκη.

Επισυνάπτεται η πρόσκληση της εκδήλωσης (pdf)

Στο πλαίσιο του Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων (2016/679/ΕΕ), σας ενημερώνουμε ότι η εκδήλωση φωτογραφίζεται, βιντεοσκοπείται και μεταδίδεται διαδικτυακά. Μέρος του υλικού θα χρησιμοποιηθεί για το αρχείο του Π.Π, δημοσίευση στην ιστοσελίδα και τα κοινωνικά δίκτυα του Π.Π και δημοσίευση στα ΜΜΕ.
Για τα προσωπικά σας δεδομένα μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Υπεύθυνο Προστασίας Δεδομένων (dpo@upatras.gr)
Κατά τη διεξαγωγή της εκδήλωσης θα τηρηθούν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, με βάση τις ισχύουσες διατάξεις.