ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι αναρτήθηκε στο “ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΥΓΕΙΑ” του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης η με αριθμό πρωτοκόλλου 38378/20-05-2022 (ΑΔΑ:9ΛΘΔ469Β7Θ-ΨΕΠ) Πρυτανική Απόφαση με θέμα: “Προκήρυξη πλήρωσης έντεκα (11) θέσεων ευθύνης επιπέδου Διεύθυνσης Πανεπιστημίου Πατρών, κατ’ εφαρμογή των διατάξεων των άρθρων 84-86 του Υπαλληλικού Κώδικα (Ν. 3528/2007), όπως ισχύει – Ορθή Επανάληψη.”

Σύμφωνα με την ως άνω προκήρυξη:
Κεφάλαιο: Ι. ΠΡΟΚΥΡΗΣΣΟΜΕΝΕΣ ΘΕΣΕΙΣ:
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ
1. Διεύθυνση Γραμματειών Ακαδημαϊκών Δομών
2. Διεύθυνση Δημοσίων Σχέσεων και Εξωστρέφειας
3. Διεύθυνση Διοικητικών Υπηρεσιών
4. Διεύθυνση Εκπαίδευσης και Έρευνας
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ
1. Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών
2. Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας
ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
1. Διεύθυνση Λειτουργίας και Συντήρησης Εγκαταστάσεων
2. Διεύθυνση Μελετών και Εκτέλεσης Έργων
3. Διεύθυνση Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών
Αυτοτελής Διεύθυνση Βιβλιοθήκης και Κέντρου Πληροφόρησης
Αυτοτελής Διεύθυνση Μονάδας Οικονομικής και Διοικητικής Υποστήριξης (ΜΟΔΥ) του ΕΛΚΕ
Κεφάλαιο: V. ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ – Η προθεσμία υποβολής των αιτήσεων υποψηφιότητας ορίζεται σε δεκαπέντε (15) ημέρες και ξεκινά πέντε (5) ημέρες μετά τη δημοσίευση της προκήρυξης, ήτοι από 26/05/2022 έως 09/06/2022.
Κεφάλαιο: VΙ. ΑΙΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ
1. Οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλουν αίτηση υποψηφιότητας για πέντε (5) θέσεις κατ’ ανώτατο όριο.
2. Η αίτηση συμπληρώνεται και υποβάλλεται σύμφωνα με το υπόδειγμα της αίτησης, το οποίο προσαρτάται στην παρούσα προκήρυξη (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α΄) και αποτελεί αναπόσπαστο μέρος αυτής.
3. Την αίτηση υποβάλλει ο υποψήφιος είτε αυτοπροσώπως είτε με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτόν πρόσωπο, εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή του υποψηφίου θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε ταχυδρομικώς επί αποδείξει. Στην περίπτωση αποστολής των αιτήσεων ταχυδρομικώς, το εμπρόθεσμο των αιτήσεων κρίνεται με βάση την ημερομηνία που φέρει ο φάκελος αποστολής, ο οποίος, μετά την αποσφράγισή του, επισυνάπτεται στην αίτηση του υποψηφίου.
4. Η αίτηση υποψηφιότητας συνοδεύεται από αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα, που επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης και συντάσσεται με ευθύνη του υποψηφίου, σύμφωνα με το υπόδειγμα, το οποίο προσαρτάται στην παρούσα προκήρυξη (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Β΄) και αποτελεί αναπόσπαστο μέρος αυτής.
5. Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται για την ταχύτερη και πληρέστερη επεξεργασία της υποψηφιότητάς τους να υποβάλουν την αίτηση και το βιογραφικό τους σημείωμα με τα συνημμένα δικαιολογητικά αριθμημένα με τη σειρά αναγραφής τους στο Β.Σ.

Επισυνάπτονται υπόδειγμα αίτησης υποψηφιότητας και βιογραφικού σημειώματος σε μορφή word.

PARARTIMA_A_YPODEIGMA_AITHSHS_oe

PARARTIMA_B_YPODEIGMA_BIOGRAFIKOU_