Σημαντική διάκριση μέλους της Σχολής Θετικών Επιστημών

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών συγχαίρει την  υπεύθυνη του Μουσείου Επιστημών & Τεχνολογίας της Σχολής Θετικών Επιστημών, κα Πένυ Θεολόγη-Γκούτη, η οποία  μετά την επιλογή και τοποθέτησή της στη Διεθνή Επιτροπή Προτάσεων/Ψηφισμάτων του Διεθνούς Συμβουλίου Μουσείων/ICOM, εξελέγη και στο Διοικητικό Συμβούλιο του Ελληνικού Τμήματος του ICOM ως Αντιπρόεδρος.

Η πολύ σημαντική αυτή διάκριση τιμά ιδιαίτερα τόσο το Μουσείο Επιστημών & Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, όσο και τη Σχολή Θετικών Επιστημών και αποτελεί μια πρώτης τάξεως απόδειξη του σημαντικότατου έργου που πραγματοποιείται από τα μέλη των δομών της, για την υποστήριξη και την προβολή της τόσο σε εθνικό, όσο και σε διεθνές επίπεδο.

Ευχόμαστε στην κα Γκούτη υγεία και δύναμη για τη συνέχιση του σημαντικού έργου της.

———————————
Γεώργιος Παπαθεοδώρου